आँधी पिडितहरुका लागि धुर्मुस राहत सहयोग लिएर हस्तान्तरण गर्न पुगे

बारा पर्सामा आएको भिषण हावाहुरीका कारण पिडामा परेको सर्बसाधारणका लागि भनेर धुर्मुस राहत सामग्री लिएर पुगेका छन्। धुर्मुसले हावाहुरीले प्रभावित भनेको बारा जिल्ला ४ सय परिवारका लागि आफ्नो फाउण्डेशन मार्फत चामल, त्रिपाल र चाउचाउ लगेर वितरण गरेका छन्। यस अघि पनि यस्ता धेरै प्राकृतिक प्रकोप को समयमा पुगेर उद्दार र राहत गरिसकेका छन्। धुर्मुस ले फेसबुकमा लेखेका छन् : बारा जिल्लाका आँधी प्रभावित ४ सय परिवारका लागि धुर्मुस सुन्तली फाउण्डेशनले चामल, त्रिपाल र चाउचाउ अति प्रभावित फेटा गाउँपालिकाका अध्यक्ष अमिरिलाल प्रसाद शाहलगायत प्रतिनिधिको रोहवरमा हस्तान्तरण गरियो ।

धुर्मुस सिताराम कट्टेल आफ्नो टोलि सहित बारा पर्सा तर्फ लागेका थिए । बिपत को घडीमा सहयोग गर्ने र उद्दार गर्नका लागि भनेर बारा पुगेका धुर्मुसले सहयोग गर्न यस अघि नै सबैलाई फेसबुक मार्फत अपिल गरेका थिए । धुर्मुसले आफ्नो फेसबुक मार्फत सहयोग राहत को सामग्री लिएर पुगेको तस्बिर सहित फेसबुकमा देखिएका छन्। आइतबार साझ अचानक आएको हावाहुरीका कारण बारा र पर्सामा कयौ व्यक्तिहरुको ज्यान गएको छ, हावाहुरीकै पर्सा र बारामा विद्युत अवरुद्ध हुनुका साथै विजुलीको पोल ढलेको छ भने विद्युतअवरुद्ध भएको स्थानीयहरुले बताएका छन्। प्रहरीको उद्धार टोली स्थानीयलाई सुरक्षित स्थानमा लैजान सहयोग गरिहरेका छन्।यस्तै हावाहुरीले बाराको कयौ स्थानहरुमा दर्जन घरहरु भत्किएका छन् ।

बिपतको घडीमा सामाजिक सञ्जाल मार्फत कलाकार, नेता, शिक्षक, पत्रकार, विद्यार्थी संगठन देखि सर्वसाधारण सबैले बाराबासीहरुलाई सहयोग गर्न अपिल गरेका छन् । यसै क्रममा रबि लामिछानेको टोलि पनि उद्दार र सहयोग गर्नका लागि डाक्टर सहितको टोलि बारा पर्सा तर्फा लागेका छन्।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *